Bulut tabanlı iş çözümlerinin en hızlı büyüyen pazarını İK Yönetimi

Övünç DİNÇ

Çözüm Ekibi
Kayıtlı Üye
Katılım
8 Eki 2016
Mesajlar
928
Çözümler
4
Tepki puanı
263
Puanları
63
Yaş
40
Konum
İzmir
Web Sitesi
sapofis.com
Kullandığınız SAP Modülleri
  1. SAP MM
  2. SAP PP
Katılım Bölgesi
  1. İzmir
SUCCESSFACTORS – BULUT BİLİŞİMDE YILLARIN DENEYİMİ

010715_1913_SUCCESSFACT1.jpg


SAP tarafından satın alınmasının ardından, kurum içerisinde ayrı bir iş birimi olarak faaliyet gösteren SuccessFactors, aynı zamanda SAP ’nin bulut stratejisini yönlendirmede de kritik rol oynuyor. Henüz bulut bilişim kavramının emekleme döneminde olduğu 2000’li yılların başında Kaliforniya’da kurulan SuccessFactors, tamamı bulut üzerinde olan 14 yıllık geçmişiyle bulut konusunda en deneyimli ve yetkin kurumlardan biri olma özelliği taşıyor. Bulut tabanlı İnsan Kaynakları Yönetimi (HCM– Human Capital Management) hizmeti sunan kurumun, dünyanın dört bir yanından 4 bini aşkın müşterisi bulunuyor.

Bulut tabanlı iş çözümlerinin en hızlı büyüyen pazarını İK Yönetimi (HCM) oluşturuyor. Bulut bazlı ullanımda, iş ortaklarını ve destek hizmetlerini yeni çözümlere entegre etmek oldukça kolaylaşıyor. SuccessFactors’ın kapsamlı iş ortağı listesi ile bu entegrasyon daha fazla seçenek sunarken, SuccessCloud özelliği de üçüncü parti uygulamaların mevcut platforma kolayca bağlanıp entegre olmasını sağlıyor. Bulut projelerinin kurumlar için değere dönüştürülmesi de geleneksel kurulumlara oranla çok daha hızlı oluyor. SuccessFactors yazılımının özelleştirme yerine basit ayarlara ihtiyaç duyması, kullanım kolaylığı ve çok daha az eğitim gerektirmesi, projenin şirket içi süreçlere olan müdahalesini en aza indiriyor.

Her çalışana özel iş hedefi ve isabetli iş stratejileri

Dünyanın dört bir yanındaki onlarca ülkede, binlerce çalışanıyla faaliyet gösteren bir içecek şirketinin zorlu ekonomik koşullarda hızlı ilerleyen sektöre ayak uydurabilmesi için, şirketin hedeflerini çalışanların benimsemesi, net bir iş gücü gelişim planı oluşturulması ve çalışan performansının düzenli olarak değerlendirilmesi gerekiyor.

SAP ’nin SuccessFactors satın alımıyla genişlettiği bulut portföyü, İK çözümleriyle entegre biçimde çalışarak bu kurumun pazarlar ve markalar üzerinde daha açık bir korelasyon elde etmesine, şirket genelinde uyum ortamı yaratılmasına ve tanımlı görevlere karşı birey performansının artırılmasına yardımcı oluyor. SAP İK çözümleriyle pek çok pazarda faaliyet gösteren, binlerce çalışana sahip kurumlar, çalışanlarının kendi iş hedefleri ve iş stratejileriyle yüzde 100 uyumluluk göstermelerini sağlıyor. Bu hedefler doğrultusunda çalışanlarını değerlendirebilen şirketler, gelişime engel olan açıklarını kapatarak faaliyet gösterdikleri pazarda öne çıkıyorlar.


Doğru yetenek yönetimi, inovasyonu körüklüyor

Birden fazla yetenek yönetim sürecini global olarak entegre etmek, trilyon dolar düzeyinde yatırımları yöneten şirketler için büyük önem taşıyor. Bir SAP şirketi olan SuccessFactors’ın İK portföyü sayesinde çalışanlarla ilgili sağlıklı verilere bulut üzerinden hızla erişen kurumlar, daha iyi yönetim kararları alabiliyor. SAP İK Çözümleri portföyüne dahil olan SuccessFactors markası altındaki Hedef Yönetimi, Performans Yönetimi, Başarı Yönetimi, Kariyer Gelişimi ve Planlama çözümlerini kullanan yatırım şirketleri,tüm yetenek süreçlerini tek bir çalışan deneyimi platformu üzerinde topluyor. Önemli iş verilerine sezgisel, pratik ve kullanışlı bir yolla ulaşan kurumlar, İK departmanının gelir oluşturan bir yapıya kavuşmasını sağlıyor. Kendi iş süreçlerinde gelişim gösteren çalışanlar, şirketin müşterileri için muazzam sonuçlar ortaya koyuyor.
 
Üst