Masraf Yeri Grubu Nasıl Yaratılır?

Övünç DİNÇ

Çözüm Ekibi
Kayıtlı Üye
Katılım
8 Eki 2016
Mesajlar
929
Çözümler
4
Tepki puanı
273
Puanları
63
Yaş
41
Konum
İzmir
Web Sitesi
sapofis.com
Kullandığınız SAP Modülleri
  1. SAP MM
  2. SAP PP
Katılım Bölgesi
  1. İzmir
Her masraf yeri standart hiyerarşide bir üst birime bağlıdır. Her üst birim de masraf yeri grubu olarak nitelendirilir. Masraf yeri gruplarının da bakımı üç işlemle yapılır.
032115_1533_MasrafYeriG1.png

Çizim 1.15 Masraf yeri grubu işlem kodları

Yarat
Masraf yeri grubunun yaratılması işlemidir. Menü yolu kullanılabileceği gibi, eğer işlemin kodu biliniyorsa işlem kodu kullanılarak da işleme girilebilir. Bunun için komut satırına işlem kodu olan “KSH1″ yazarak “Enter” tuşuna basmak yeterli olacaktır. Yaratılacak olan masraf yeri grubunun kodu girilerek “Enter” tuşuna basılır.

032115_1533_MasrafYeriG2.png

Çizim 1.15 Masraf yeri grubu yaratma ekranı

Karşılaşılan değişiklik ekranında ikon çubuğundaki araçlar kullanılarak masraf yeri grubuna masraf yerleri bağlanabilir, alt düzeyde veya aynı düzeyde masraf yeri grubu yaratılabilir.
032115_1533_MasrafYeriG3.png


Çizim 1.16 Masraf yeri grubu yaratma ekranı
Değiştir
Masraf yeri grubu üzerinde değişiklik yapmak için kullanılan işlemdir. Menü yolu kullanılabileceği gibi, eğer işlemin kodu biliniyorsa işlem kodu kullanılarak da işleme girilebilir. Bunun için komut satırına işlem kodu olan “KSH2″ yazarak “Enter” tuşuna basmak yeterli olacaktır. “Yarat” işlemiyle aynı ekran biçimini kullanır.

Görüntüle
Masraf yeri grubunu görüntülemek için kullanılan işlemdir. Menü yolu kullanılabileceği gibi, eğer işlemin kodu biliniyorsa işlem kodu kullanılarak da işleme girilebilir. Bunun için komut satırına işlem kodu olan “KSH3″ yazarak “Enter” tuşuna basmak yeterli olacaktır. Daha önce bahsedilen “Yarat” ve “Değiştir” ekranıyla aynı biçimdedir. Fakat sadece görüntülemeye yönelik olduğu için ikon çubuğunda değişiklik yapmaya yönelik butonlar bulunmaz. Ayrıca bütün alanların görünümü pasiftir.

032115_1533_MasrafYeriG4.png

Çizim 1.17 Masraf yeri grubu görüntüleme ekranı
 

thexx

Kayıtlı Üye
Katılım
21 Şub 2020
Mesajlar
48
Tepki puanı
3
Puanları
8
Yaş
37
Kullandığınız SAP Modülleri
  1. SAP CO
Katılım Bölgesi
  1. İstanbul
Peki kullanılmayan masraf yerini masraf yeri grubundan nasıl çıkarırız.hiyerarşi grubunda ekli olduğu için çıkaramıyorum
 
Üst