Neler Yeni
Hoş Geldiniz,

SAPOfis Türkiye üzerinde yer alan içeriklere erişim sağlayabilmek, projelerinizde karşılaştığınız sorunlara birlikte çözüm üretebilmek adına üye olunuz. Unutmayalım ki, bilgi paylaşıldıkça değer kazanır.

MASRAF YERİ

mehmetuguz1

Kayıtlı Üye
Katılım
20 Eki 2017
Mesajlar
27
Beğeniler
11
Puanları
3
Yaş
36
Konum
Ankara
#1
Merhaba,

binlerce farklı malzememiz var her malzemen kodunu bşr masraf yeri olrak tanımlamamız istendi. bu şekilde olması ne gibi sıkıntılar yaratır yada yaratır mı? düşüncelerinizi paylaşır mısınız. teşekkkürler.
 

CEMOKA

Çözüm Ekibi
Kayıtlı Üye
Katılım
24 Kas 2017
Mesajlar
96
Beğeniler
71
Puanları
18
Konum
İSTANBUL
#2
Malzeme kodu ile masraf yeri farklı kavramlardır. Değer malzemeleri veya hiç masraf unsuru olmayan malzemeleriniz de olacaktır. ayrıca, Her masraf yerini her üretim yerinde tekrar tanımlıyorsunuz. her malzeme için farklı yerlerde de olsa tek kod ile stok ve hareket takibi yapabiliyorsunuz. Birden fazla üretim yeriniz varsa aynı malzemeyi üretim yeri bazında çoklayacakmısınız. Kodun bir yerine de üretim yeri bilgisi girdiniz diyelim yine de bakımı çok zaman alacaktır. Bunu böyle takip etmek deki asıl amaç nedir. İsteğin ne olduğunu söyleyebilirsen, farklı çözüm önerilerimiz olabilir belki, daha geniş düşünmek gerekebilir.
 
Üst