Rezervasyon oluşturma süreci

Konu Kategorisi
  1. Materials Management (MM)
Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

İzzet

Kayıtlı Üye
Katılım
28 Ara 2018
Mesajlar
1
Tepki puanı
0
Puanları
1
Yaş
41
Kullandığınız SAP Modülleri
  1. SAP MM
  2. SAP FI
  3. SAP SD
  4. SAP WM
Katılım Bölgesi
  1. İstanbul
Mevcut sap sisteminde bayiden gelen makinalara merkezde tamir yapıldığında; teknisyenler değişecek parçalar için 1000 depodan 2400 depoya rezervasyon yapıyorlar. Bu rezervasyon Depo yönetimine bildiriliyor, Depo yönetimi 2400 depoya transfer ediyor. Bu işlemden sonra teknisyenler parçaları raftan toplayıp kullanabiliyor.
Bu transfer işlemini sisteme otomatik olarak yaptırmak istiyoruz. Teknisyen ihtiyaç duyduğu parçaları siparişine yazacak bir tuşla 1000 depodan 2400 depoya ilgili parçalar transfer olacak şeklinde bir kurgu yapmak istiyoruz. Şu anda kullanılan işlem kodu ZMM002 transfer rezervasyonuna istinaden. Bu işlem kodu yeterli olmuyor takibi zor oluyor.yönetmek zor oluyor.
  • SSH her türlü işleminde 1000 ana depoyu kullanır, 2400 tamir deposunu devre dışı bırakılabilir gibi . bu süreci nasıl yönetebiliriz. Depo yönetimi için zor olmazmı ?
  • Ssh teknisyenleri depoya gelip parçaları kendileri topluyor. Depo yönetimi olarak bu işlemin ortadan kaldırılmasını istiyoruz nasıl yönetebiliriz.
  • Sap üzerinde bunu yönetebileceğim başka işlem kodları mevcutmu ?
Bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.
 
Üst