SAP Best Practices nedir?

Övünç DİNÇ

Çözüm Ekibi
Kayıtlı Üye
Katılım
8 Eki 2016
Mesajlar
928
Çözümler
4
Tepki puanı
267
Puanları
63
Yaş
40
Konum
İzmir
Web Sitesi
sapofis.com
Kullandığınız SAP Modülleri
 1. SAP MM
 2. SAP PP
Katılım Bölgesi
 1. İzmir
Sıkça Sorulan Sorular
 1. SAP Best Practices nedir?
 2. SAP Muhatapları ve çözüm sağlayıcılar SAP Best Practices'ı nasıl kullanmaktadır?
 3. SAP Best Practices'ın geleneksel bir uygulamaya göre sağladığı temel faydalar nelerdir?
 4. SAP Best Practices bir yazılım çözümü müdür?
 5. SAP Best Practices'dan kimler faydalanabilir?
 6. SAP Best Practices'ın farklılık yaratmak için ideal müşteri sayısı nedir?
 7. SAP Best Practices, SAP ürün ve çözümlerini nasıl desteklemektedir?
 8. SAP Best Practices hangi alanları kapsamaktadır?
 9. SAP Sektör Çözümü ve sektörler için SAP Best Practices arasındaki fark nedir?
 10. SAP Best Practices senaryosu nedir?
 11. SAP Best Practices building block yaklaşımı nedir?
 12. SAP Best Practices mevcut çözümümü geliştirmek için kullanılabilir mi?
 13. SAP Best Practices bir kaç sektör senaryosunu uygulamaya yardımcı olur mu? SAP Best Practices paketinden tek bir faaliyet senaryosu uygulayabilir mi?
 14. SAP Best Practices'ın kaç versiyonu mevcuttur?
 15. Eğer bulunduğum ülkede yerelleştirilmediyse SAP Best Practices'dan nasıl faydalanılabilir?
 16. SAP Best Practices ve IDES arasındaki fark nedir?
 17. SAP Best Practices'ı SAP Solution Manager ile birlikte kullanabilir miyim?
 18. SAP Best Practices'ı nasıl sipariş edebilirim?
 19. Nereden daha fazla bilgi edinebilirim?

Cevaplar

SAP Best Practices nedir?

SAP Best Practices paketleri ayrıntılı uygulama dokümantasyonları ve genel veya özel sektör ve pazar ihtiyaçlarının uçtan uca iş proseslerini desteklemek için tam olarak uyacak şekilde önceden konfigüre edilmiş sistem sağlar. Benzersiz iş ihtiyaçları için geliştirilmiş esneklik sağlarken aynı zamanda anahtar faaliyet işlemlerine hitap ederek building block yöntemini temel alırlar.

SAP muhatapları ve çözüm sağlayıcılar SAP Best Practices'ı nasıl kullanmaktadır?

SAP muhatapları, SAP Best Practices'ı ek dikeyleştirme (sektöre özgü ve ülkeye özgü konfigürasyona adaptasyon)sağlayan standartlaştırılmış, sektöre uygun çözüm geliştirme platformu olarak kullanabilirler. SAP Best Practices aynı zamanda SAP Muhatabı'nın kendi SAP All-in-One çözümü için de bir temel sunar. Muhataplar SAP Best Practices paketlerinden neye ihtiyaçları varsa seçebilir ve kendi benzersiz SAP All-in-One çözümlerini yaratmak için danışmanlık hizmetleri, ek konfigürasyon veya SAP uygulama kapsamı, eğitim veya outsourcing gibi ilave özellikler ekleyebilirler.

SAP Best Practices'ın geleneksel bir uygulamaya göre sağladığı temel faydalar nelerdir?

SAP Best Practices, 36'dan fazla SAP muhatabının geniş uzmanlığını ve işletmelerinde SAP uygulamalarını kuran binlerce müşteriye yardımcı olan 30 yılın üzerindeki deneyimi bünyesinde barındırmaktadır. Son incelemeler zaman ve masraf tasarruflarının önemli faydalarını ortaya koymuştur. Ankete katılan müşteriler uygulama süresinde %32 oranında kısalma, danışmanlık ve dahili kaynaklarda %50 'ye varan azalma olduğunu bildirdiler. Diğer bir fayda ise SAP Best Practices kullanımı sayesinde Toplam İşletme Masrafları(3 yıllık bir dönemde ortalama%11 düşüş)'nın azalmasıdır. Bu da aynı zamanda daha az bakım masrafı (%22'ye varan) ve daha düşük proje riskiyle (ortalama %71) sonuçlanır.

SAP Best Practices bir yazılım çözümü müdür?

SAP Best Practices paketleri, SAP uygulamalarıyla kullanmak için tasarlanmış dokümantasyon klavuzlarının da dahil olduğu önceden konfigüre edilmiş şablonlar içerir. Önceden konfigüre edilmiş ayarlar ve klavuzlar var olan bir sistem altyapısında ve belirli bir SAP uygulama onayıyla (örneğin;SAP ERP, SAP NetWeaver Business Intelligence, SAP CRM) kullanılır. SAP Best Practices sayısız sektöre özgü faaliyet senaryolarını, baseline senaryoları ve sektörler arası senaryoları önceden konfigüre eder.

Top
SAP Best Practices'dan kimler faydalanabilir?

SAP Best Practices, SAP müşteri uygulamalarını desteklemek ve SAP Muhataplarının yüksek kaliteli SAP All-in-One çözümleri yaratmalarını sağlamak için tasarlanmıştır. Aynı zamanda, büyük işletmeler SAP Best Practices'ı kendi SAP uygulamaları için temel olarak veya prototip yaratma projelerinde ve bir SAP Business Suite çözümünün dünya çapında roll out'u için genel şablonlar yaratmada kullanabilirler.

SAP Best Practices'ın farklılık yaratmak için ideal müşteri sayısı nedir?

SAP Best Practices paketleri uygulama sorunlarını çözmek isteyen ve SAP 'nin deneyiminden yararlanmak isteyen her büyüklükteki şirkete faydalı olabilir ve 36'nın üzerindeki muhatabın hedef sektör ve sektörler arası konulardaki uzmanlığı ön konfigürasyon ve dokümantasyon ile sunulur. Sınırlı kaynakları ve BT uzmanlıkları olan,yeni ve dinamik küresel ekonomide şirketlerini yönetme zorluklarıyla karşılaşan orta ölçekli şirketler, bunu özellikle cazip bulmaktadırlar. Her durumda, SAP Best Practices her büyüklükteki proje için mükemmel bir başlangıç noktası sağlamaktadır.

SAP Best Practices, SAP ürün ve çözümlerini nasıl desteklemektedir?

SAP Best Practices paketleri, SAP ürünlerini ve çözümlerini birden fazla seviyede ve tüm üretim hattı boyunca destekler. Her büyüklükte ve her sektördeki uygulamaları paralel hale getirmek için kaçınılmaz olan ön konfigürasyon ve dökümantasyon sağlarlar. Paketler, müşterinin sektöre özgü kullanılabilir alanlarda mikro dikey gereksinimleri barındıran ERP,SCM ve CRM gibi uygulama alanlarındaki modülleri uygulamalarını sağlar.

SAP Best Practices hangi alanları kapsamaktadır?

SAP Best Practices, SAP ERP ve SAP CRM, SAP SCM, SAP NetWeaver BI ve SAP SRM için sektöre özgü faaliyet proseslerini kapsar. SAP Best Practices aynı zamanda benzersiz iş prosesleri için özel modüller ve işlevsellik sağlayan SAP Industry Solutions'ı da destekler. Sonuç olarak, SAP Best Practices kullanan müşteriler projelerinde hızla yol alacak ve harekete geçerek daha süratli çalışacaklardır. Çünkü SAP Best Practices paketleri building block felsefesini kullanmaktadır, çözüm bir şirkete özgü ihtiyaçları karşılamak için ince ayarlanmış olabilir.

SAP Sektör Çözümü ve sektörler için SAP Best Practices arasındaki fark nedir?

SAP Industry Solutions, SAP standart ürünlerinin sektöre özgü işlevler ve ihtiyaçlar için ek yazılım kodlaması sağlayan add on'larıdır.
SAP Best Practices sektöre özgü çözümler, SAP yazılımındaki yaygın sektörel uygulamaları yansıtan, önceden konfigüre edilmiş ayarları da barındırır. SAP Best Practices ön konfigürasyonu, önceden konfigüre edilmiş yaygın sektör ayarlarını sağlayarak yazılımı yerinde kurmak için gereken zamanı azaltır ve böylece maliyetler düşer ve uygulamalar paralel hale gelir.

SAP Best Practices senaryosu nedir?

Bir SAP Best Practices senaryosu, "siparişten tahsilata" veya "dönem sonu kapanışı" gibi faaliyet durumları için tanımlı bir proses akışıdır. SAP Best Practices senaryosu proseslerin tanımını ve senaryoyu sisteminizde aktif hale getirmek için gereken tüm konfigürasyonlarla içerikleri kapsar.

SAP Best Practices modül yaklaşımı nedir?

SAP Best Practices paketleri SAP ürün ve çözüm teklifleri sırasında sorunsuz entegrasyon için building block yönteminden yararlanır. Bu building block'lar modülü sisteme kurmanız için gereken ön konfigürasyonu, araçları ve dokümantasyonu içerir Baseline and Cross-Industry paketlerine ek olarak SAP Industry and All-in-One çözümlerinin hızlı, esnek ve sorunsuz uygulaması için bir yapı sağlarlar. Building Block'ların boyutu ve içeriği basit veya karmaşık olabilir. Karmaşık Building Block'lar bağımsız çözüm öğeleri olarak kullanılabilir. Birçok basit building block daha kapsamlı building block'lar oluşturmak için kullanılabilir. Münferit building block'lar mevcut senaryoyu veya çözümü değiştirmek için kullanılabilirler**

SAP Best Practices mevcut çözümümü geliştirmek için kullanılabilir mi?

Mevcut çözümler SAP Best Practices kullanılarak genişletilebilir. SAP Best Practices paketleri, mevcut ürün ve çözümlere yeni işlevsellik entegre etmeye yardımcı olur. Örneğin, bir SAP ERP sistemi, birleştirilmiş SAP SCM ile genişletilebilir çünkü SAP Best Practices yeni iş senaryolarını uygulamak ve yürütmek için gereken tüm gerekli öğeleri içerir.

SAP Best Practices bir kaç sektör senaryosunu uygulamaya yardımcı olur mu? SAP Best Practices paketinden tek bir faaliyet senaryosu uygulayabilir mi?

SAP Best Practices, bir SAP uygulamasının seçilmiş parçalarını, sektör çözümünü veya uygulama ve çözümlerinin bazı bileşenlerini uygulamak için gereken çerçeveyi ve içeriği sağlar. SAP Best Practices building block yöntemiyle kullanıcı, uygulanacak prosesleri kolayca tanımlayabilir, ilgili konfigürasyon ayarlarını seçebilir ve daha sonra bu modülleri uygulayabilir. Bazı durumlarda müşteri uygulama ekibi ek geliştirmeye ihtiyaç duyabilir.

SAP Best Practices'ın kaç versiyonu mevcuttur?

SAP Best Practices; Industry Solution paketlerini, Baseline Paketlerini (organizasyon yapısı,temel finans, temel kontrol ve temel malzeme yönetimi, üretim, temel satış ve dağıtım vb.) ve Cross Industry senaryolarını (CRM, SAP SCM, SAP BW ve SAP SRM) içeren tüm ürün hattını destekler. Çeşitli SAP Best Practices versiyonları, ülkeye özgü ihtiyaçları karşılamak için uyarlanmış yerel versiyonlar olarak bulunmaktadır.

Eğer bulunduğum ülkede yerelleştirilmediyse SAP Best Practices'dan nasıl faydalanılabilir?

SAP Best Practices paketlerinden, modüle bağlı olarak (para birimi temelinde modüller, örneğin Avupa Euro ülkeleri'nde) farklı ülkelerde yararlanılabilir. Çoğu zaman yerel SAP danışmanı yerelleştirme desteği (örneğin,özel hükümet düzenlemelerine hitap edebilmek için) sağlayabilir veya standart SAP Best Practices paketlerine entegre olan bu modülleri teklif etmiş olabilirler.

SAP Best Practices ve IDES arasındaki fark nedir?

IDES,SAP 'nin Internet Demo and Evaluation Sistemidir. IDES proje ekibi üyeleri tarafından hazırlanıyordu ve son kullanıcılar SAP Business Suite kullanıyorlardı. SAP , sunum ve değerlendirme tekliflerine SAP Best Practices'ı da dahil etmeye başladı. IDES'deki bazı prosesler, SAP Best Practices önceden konfigüre edilmiş proseslerle aynı olabilir.
Müşteriler ve olası müşteriler için, IDES'in çevrimiçi versiyonu ve uygulamalı versiyonu proje ekibi üyelerinin ve son kullanıcıların aynı örnek ve prosesleri kullanmalarını sağlar.
SAP Best Practices'ı baz alarak IDES değerlendirildiğinde, proje kapsamındaki ön kararlar alınmış olur. Bu kararlar uygulama evresine aktarılabilir. SAP Best Practices müşterileri SAP yazılım değerlendirilmesi süresince gördükleri ve kullandıkları aynı sistemleri elde ederler. Değerlendirme ve uygulama birbirine kusursuz entegredir.

SAP Best Practices'ı SAP Solution Manager ile birlikte kullanabilir miyim?

Evet. Size canlı kullanıma geçiş kontrolleri, müşteri destek bağlantıları ve SAP Solution Landscape ve SAP Solution Manager yönetimleriniz gibi uygulama hizmetleriyle değerli bağlantılar sağlamaya ek olarak, SAP Solution Manager aynı zamanda uygulama proje araçları da sağlar.

SAP Best Practices'ı nasıl sipariş edebilirim?

SAP Best Practices'ı nasıl alacağınız konusunda adım adım talimatlar için, bkz. How to order SAP Best Practices.

Nereden daha fazla bilgi edinebilirim?

E-posta yoluyla ekiple irtibata geçin: [email protected] veya http://service.sap.com/bestpractices (SAP müşteri ve muhatapları ile sınırlı) veya http://www.sap.com/bestpractices adreslerini ziyaret edin.
 
Üst