SAP HANA'da Rekor Yenilikler

Övünç DİNÇ

Çözüm Ekibi
Kayıtlı Üye
Katılım
8 Eki 2016
Mesajlar
929
Çözümler
4
Tepki puanı
273
Puanları
63
Yaş
41
Konum
İzmir
Web Sitesi
sapofis.com
Kullandığınız SAP Modülleri
  1. SAP MM
  2. SAP PP
Katılım Bölgesi
  1. İzmir
SAP-Cloud-Powered-by-SAP-HANA.jpg


SAP 'nin HP, Intel, BMMSoft, NetApp ve Red Hat'in de aralarında bulunduğu iş ortaklarıyla birlikte SAP HANA Platformu ve SAP IQ yazılımları kullanılarak hayata geçirdiği veri ambarı, 12,1 petabayt (12.100 terabayt) boyutu ile Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi.
Bu boyutun büyüklüğünün daha iyi anlaşılması için 1 petabaytlık verinin 223 bin DVD'ye eşdeğer olduğunu, 1 petabaytlık MP3 arşivinin ise çalması toplam 2000 yıl süren bir şarkı listesine karşılık geldiğini hatırlatalım.
SAP 'nin 12,1 petabaytlık veri ambarının geliştirilme işlemleri ve testleri, Kaliforniya'nın Santa Clara kentindeki SAP /Intel Petascale laboratuvarında tamamlandı. Denetlemeleri ise bağımsız InfoSizing kuruluşu gerçekleştirdi. Guinness Dünya Rekorları arasına giren 12,1 petabaytlık veri ambarı, SAP 'nin veri alanındaki ikinci rekoru oldu. SAP , daha önce de saatte 34,3 terabaytlık veriyi yükleme ve endekslemeyi başararak veri işleme hızı konusunda dünya rekorunun sahibi olmuştu.SAP HANA'da yenilikler
Guinness Dünya Rekoru'nun duyurulduğu toplantıda, SAP HANA'daki yenilikler de tanıtıldı. Gerçek zamanlı bellek içi bilişim platformu SAP HANA basitleştirilmiş fiyatlandırma, konuşlandırma, erişilebilirlik seçenekleri, bulut tabanlı tüketim modellerine geçmeye hazırlanıyor. Kurumsal müşteriler artık SAP HANA Uygulama Servisleri, SAP HANA Veritabanı Servisleri ve SAP HANA Altyapı Servisleri olmak üzere üç seçenek arasından seçim yapabilecek.
SAP HANA'nın yeni fiyatlandırma opsiyonları platforma erişimi kolaylaştırırken, müşterilerin baz fiyatla başlayarak istedikleri opsiyonları seçebilmelerini sağlıyor. SAP müşterileri, dilerlerse uçtan uca platform kullanımını seçebiliyor dilerlerse ihtiyaçlarına uygun hizmetleri ayrı ayrı alabiliyor. Gelecek nesil uygulamalara yönelik birleşik platformdan hemen faydalanmaya başlayan müşteriler, abonelik sözleşmesinin sağlamış olduğu esneklikle kolay bir şekilde satın alma, konuşlandırma ve çalıştırma hizmetlerini gerçekleştirebiliyor. Yeni SAP HANA Bulut Platformu, müşterilerin SAP HANA tarafından desteklenen uygulamaları öğrenmesini, denemesini ve satın almasını sağlayan online mağaza SAP HANA Marketplace'de 128 GB'den 1 TB'ye kadar değişen boyutlarda deneme ve satın alma deneyimi sunuyor.
Teknoloji ve İnovasyondan Sorumlu SAP Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Vishal Sikka, dünya rekoru ve yeni SAP HANA hizmetleri hakkında şunları söyledi: "SAP HANA ve SAP IQ'yu bir araya getirerek kırdığımız dünya rekoru için mühendislik ekibimize verdiğimiz görev, teknoloji dünyasında adeta 'aya ayak basmak' kadar çığır açacak bir görevdi. Hedefimiz, büyük veriyi gerçek zamanlı, hızlı ve ölçeklenebilir analitiklerle bir araya getirme konusunda yeni bir eşiği aşmaktı. Bunu başarmanın gururunu yaşıyoruz. SAP HANA platformunun büyük veri ve iş analitiğine getirdiği inovasyon, maliyet avantajı ve yüksek performans, SAP teknolojisiyle birleşerek bu muazzam rekora imza atmamızı sağladı. Bu rekorla birlikte SAP'nin devrim yaratan SAP HANA platformuna erişimi kolaylaştırmayı hedefledik ve pazar erişimini basitleştirdik. Böylece müşterilerimiz ve iş ortaklarımız SAP HANA'nın gücünü deneyimleyebiliyor ve bulut tabanlı yazılımda yeni eşikleri aşmak üzere diledikleri uygulamalar arasından kolayca seçim yapabiliyor. Her ölçekte kurumu, SAP çözümleriyle iş süreçlerini geleceğe taşımaya davet ediyoruz."
 
Üst