Neler Yeni
Hoş Geldiniz,

SAPOfis Türkiye üzerinde yer alan içeriklere erişim sağlayabilmek, projelerinizde karşılaştığınız sorunlara birlikte çözüm üretebilmek adına üye olunuz. Unutmayalım ki, bilgi paylaşıldıkça değer kazanır.

Kaynak ikonu

SAP DOCS SAP Logical Database (Mantıksal Veri Tabanı) Klavuzu

CEMOKA

Çözüm Ekibi
Kayıtlı Üye
CEMOKA Kullanıcımız yeni bir kaynak oluşturdu:

SAP Logical Database (Mantıksal Veri Tabanı) Klavuzu - SAP Logical Database (Mantıksal Veri Tabanı) Klavuzu ve Query de kullanımı

SAP Logical Database (Mantıksal Veri Tabanı) nedir
Sap içerisinde SLDB işlem kodu ile ulaştığımız hazır ilişkili tablolar bütünüdür diyebiliriz.
Ekli dosyayı görüntüle 4828
İlişkisel tanımlamalar yapıldığı için ayrıca veritabanına erişim için kod yazılmaz. Birden fazla yerde kullanılabilir ve güzel tarafı tablolar arasındaki ilişkileri bilmeye gerek kalmadan kolayca kullanılabilirler. Selection Screen ler yani seçim ekranları tanımlanabilir. Veri okuma performansı daha iyidir...
Bu kaynak hakkında daha fazla bilgi ...

Övünç DİNÇ

Çözüm Ekibi
Kayıtlı Üye
Web Sitesi
sapofis.com
Şahane bir paylaşım olmuş emeğinize sağlık, bu site açılırken günlerce tek kişi giriş yapıp yazdıklarımı kendim okudum, kaynak eklemeye çalıştım.
Belki bir gün birilerine faydası olur diye!

Malum SAP Türkiye Help Portal üzerinden kaynaklara erişim, yeni başlayan ve aktif lisanslı kullanıcı hesabı olmayanlar arkadaşlar için zor.
Şuan sizlerden destek alıyor olabilmek inanın çok mutluluk verici bunu yazarak anlatamam.
Ümit ediyorum ki yıllar geçtikçe bu bilgilerin, kaynakların değerini bilecek genç arkadaşlar aramıza katılacak ve onlara ışık tutmuş olacağız.

Desteğiniz için teşekkürler.

CEMOKA

Çözüm Ekibi
Kayıtlı Üye
Şahane bir paylaşım olmuş emeğinize sağlık, bu site açılırken günlerce tek kişi giriş yapıp yazdıklarımı kendim okudum, kaynak eklemeye çalıştım.
Belki bir gün birilerine faydası olur diye!

Malum SAP Türkiye Help Portal üzerinden kaynaklara erişim, yeni başlayan ve aktif lisanslı kullanıcı hesabı olmayanlar arkadaşlar için zor.
Şuan sizlerden destek alıyor olabilmek inanın çok mutluluk verici bunu yazarak anlatamam.
Ümit ediyorum ki yıllar geçtikçe bu bilgilerin, kaynakların değerini bilecek genç arkadaşlar aramıza katılacak ve onlara ışık tutmuş olacağız.

Desteğiniz için teşekkürler.
Ne demek Övünç bey, elimizden geldiğince arkadaşlara faydalı olmak, bildiğimiz kadar eksik ve ihtiyaç duyulan konuları isteyenlere aktarmak hepimizin görevi diye düşünüyorum. Bilgi paylaştıkça çoğalır. Bu konuda hepimize düşen görev bilginin kendimize ait olmadığı, isteyen başkalarına aktarılması gerektiğidir. Bu sayede umarım Türkçe döküman eksiğini gidermiş oluruz. Paylaşımları beğeneceğinizi umarım.

gerenimo

Kayıtlı Üye
gercekten iyi bir calisma olmus.. peki obsolet mi Logical Database???

CEMOKA

Çözüm Ekibi
Kayıtlı Üye
gercekten iyi bir calisma olmus.. peki obsolet mi Logical Database???
Bildiğim kadarıyla Obsolete S4 Hana da kullanılan bir özellik, kullanma fırsatım olmadı. Malesef şu an için birşey diyemiyeceğim. Fakat SLDB yaygın olarak kullanılan bir yapı, siz ikisini de karşılaştırıp bize bilgi verebilirsiniz belki. Böylece ikisini daha iyi kıyaslayıp bilgi edinmiş oluruz.