Neler Yeni
Hoş Geldiniz,

SAPOfis Türkiye üzerinde yer alan içeriklere erişim sağlayabilmek, projelerinizde karşılaştığınız sorunlara birlikte çözüm üretebilmek adına üye olunuz. Unutmayalım ki, bilgi paylaşıldıkça değer kazanır.

BİLGİ SAP Raporlama Sistemi

Konu Kategorisi
MAN Production Planning (PP)
Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

incsoft

Kayıtlı Üye
Katılım
21 Ara 2016
Mesajlar
69
Beğeniler
18
Puanları
8
Yaş
37
Konum
ANKARA
#1
Sap üzerinde coois teyitler, mal hareketleri, işlemler vb.. ekranlardan alınan veriler sizlerinde bildiğiniz gibi Microsoft Excel e atıldığında çok uzun satırları kaplamaktadır. Sap de gelişmiş raporlamalar için başka ekranlar varmıdır hocam?

Daha önceden kullanmış olduğum başka bir erp programında database odbc üzerinden erişim sağlayarak crystal reports programı üzerinden çok profesyonel raporlamalar yapabilmekteydim ancak sap de bu mümkün olmadı.

Şuan da yukarıda belirtmiş olduğum ekranlar üzernden aldığım verileri Excel de database oluşturarak ancak yine crystal reports üzerinden raporlamalar yapabilmekteyim ancak buda çok zaman kaybına neden olmaktadır.

Sap de özet raporlamaların yapılacağı başka ekranlar varmıdır ya da crystal reports vb.. uygulamalarla direk sap database lerinden veriler süzülebilirmi? Teşekkürler
 

Övünç DİNÇ

Çözüm Ekibi
Kayıtlı Üye
Katılım
8 Eki 2016
Mesajlar
887
Beğeniler
201
Puanları
43
Yaş
36
Konum
İzmir
Web Sitesi
sapofis.com
#2
@incsoft Talebinize ilişkin detaylı bir anlatım ekleyeceğim ama muhtemelen hafta sonu hazırlayabilirim.
 
Üst