BİLGİ SAP SuccessFactors Nedir? Avantajları Nelerdir?

Övünç DİNÇ

Çözüm Ekibi
Kayıtlı Üye
Katılım
8 Eki 2016
Mesajlar
929
Çözümler
4
Tepki puanı
273
Puanları
63
Yaş
41
Konum
İzmir
Web Sitesi
sapofis.com
Kullandığınız SAP Modülleri
 1. SAP MM
 2. SAP PP
Katılım Bölgesi
 1. İzmir
J3oGOn.png

Bugün dünya üzerinde yaklaşık 4 bin şirkette 27 milyondan fazla kullanıcısı olan SAP SuccessFactors, insan kaynakları verimliliği için birçok fonksiyona sahip bulut tabanlı bir İK çözümü sunuyor. Çözümün bulut tabanlı olması sayesinde sistemi kullanan 4 binden fazla şirketin know-how ve benchmark verilerinin (isimleri paylaşılmadan) sistemde sunulması sayesinde SuccessFactors’ü kullanan şirketler sektörlerindeki global standartlarla kendilerini kıyaslama fırsatı yakalıyor.

Succesfactors, oluşturduğu çözümler ile tüm çalışanların, firma hedeflerini benimsemesini ve istenen organizasyonel sonuçların alınmasını sağlıyor. Örneğin işe yeni başlayan bir çalışan, bilgisayar oyunu oynar gibi oryantasyon süreçlerini tamamlıyor. Şirketler bazında SuccessFactors ,Kariyer Yönetimi Çözümünde giderleri azaltırken, yetenekli kişilerin işe alımını, bu kişilerin en kısa sürede verimli hale getirilmesini ve elde tutulmasını mümkün kılıyor.

Sistem aynı zamanda şirket içi sosyal medya platformu gibi çalışıyor. Çalışanlar bu platformdan birbirleri ile iletişim kurabildikleri gibi, paylaşımda bulunabiliyor, birbirlerinin paylaşımlarını görebiliyorlar. İnsan kaynakları yöneticileri için ise sistemin en önemli özelliği, aynı ekranda tüm çalışanların verilerini görebiliyor olmaları… Yöneticiler, gerek performans, gerekse terfi ve açık pozisyonları bu sistem üzerinde değerlendirerek, bulundukları her yerden değerlendirebiliyor. Çalışanlar da sistemi kullanarak sürece dâhil oldukları için İK üzerindeki iş yükü azalıyor. Bu sistem şirket içindeki tüm süreçleri bir araya getiren ve birlikte ilerlemesini sağlayan bir çözüm olduğu için tercih ediliyor. Aynı zamanda her şey bulut platform üzerinden yönetildiği için hiçbir donanıma gerek duyulmuyor. Kullanıcılar, kendilerine tanımlanan kullanıcı adı ve şifreleriyle sisteme mobilden dahi rahatlıkla giriş yapabiliyor.

sccf.png
Succesfactor’ın avantajlarından bahsetmek gerekirse; bu çözüm, düşük maliyet ile yüksek performans deneyimi sunuyor. Doğru iş gücünün doğru yerde kullanımı ile şirketler için satın alım aşaması dışında da yanlış ücretlendirme, tahmin edilen dışında masrafları engelleyecektir. Aynı zamanda bilgisayar başında yapılan ödemeler, zaman yönetimi (ör: izin onayı) işlemleri, malzeme yönetimi, personel yönetim işlemleri gibi süreçler rahatlıkla telefon, tablet veya bilgisayarlardan rahatlıkla yönetilebilmektedir. Şirketlerin değişmez öncelikleri arasına girmeyi başaran bu uygulamaların mobil platformlara taşınması insanları ve organizasyonları bir adım öne taşımaktadır.

Kurumsal İK çözümleri alanında yıllardır hizmet veren Detaysoft, Türkiye’de tamamlanan SuccessFactors projelerinin yaklaşık yüzde 85’ini tamamlayarak önemli bir başarıya imza attı. Şirketlerin bu sistemi tercih etmelerinin en önemli nedeni ise işe alım, oryantasyon, eğitim, kariyer ve hedef yönetimi, yedekleme, ücret yönetimi ve işgücü planlama gibi karmaşık süreçleri hem İK çalışanlarının kolayca yönetmelerini ve analiz etmelerini sağlaması hem de şirket çalışanlarının bu süreçlere hızlı bir şekilde adaptasyonuna imkan tanıması olarak nitelendirmek doğru olacaktır. Bunun yanı sıra, çalışanlar da sistemi kullanarak sürece dâhil oldukları için İK üzerindeki iş yükü azalıyor.

SuccessFactors her şirketin kendi yapısı ve ihtiyaçlarına uygun olarak geliştirilmektedir. Sistemler SuccessFactors’ın standartları içerisinde birbirinden farklı, şirketlerin istediği motto, tema, düzen içerik üzerine uyarlanmaktadır. Örneğin bir şirketin anasayfa tasarımında A resmi olup, B logosu yer alacaksa diğer bir firma için kendi istekleri doğrultusunda X teması ve Y logosu yer alacaktır. Bir firma için sistemi açtığında göreceği alanlar, sayısı, alan ismi diğeriyle aynı olmayabilir. Bu sistemde her şey şirketlerin inisiyatifine bırakılmıştır. Ayrıca, SuccessFactors’ün tüm modülleri opsiyonel olarak sunulmakta; bu sayede de kullanıcılar yalnızca istedikleri modüllere sahip olabilmektedir.


SuccessFactors Çözümü şu modülleri içerir:

- Çalışan Merkezi
- Performans ve Hedefler
- Ücret Yönetimi
- Analizler ve Raporlama
- Yedekleme ve Gelişim
- İşe Alım
- Öğrenme
- İş Gücü Planlama
- Mobil
- Jam


Sürdürülebilir Rekabet Avantajları

BizX Paket çözümünü benzersiz yapan şey sürdürülebilir bir rekabet avantajı sunma yeteneğidir. Sağlam işgücü analizi ve planlaması ile yetenek ve iş verilerini bir araya getirir. Yeni nesil İK çözümü yöneticinin fikir ve karar alma sürecini geliştirir, kuruluşlara insan sermayeleri ile birlikte strateji ve iş ihtiyaçlarını sıralamaları için izin verir. SuccessFactors BizX Paketi en büyükten en küçüğe tüm kuruluşların ihtiyaçlarını karşılamaya uygun çözümler sunar. Orta ve küçük ölçekli işletmeler için sunulan bulut tabanlı, uygun fiyatlı, uygulaması kolay çözümler aynı zamanda organizasyonunuzla birlikte büyümeye elverişlidir.

İmplemente edilecek Successfactors modül sayısına göre sistemin canlıya alınma süresi değişiklik göstermektedir.SuccessFactors bulut tabanlı bir çözüm olduğu için ve Detaysoft’un bu alandaki tecrübesi sayesinde 6-10 hafta arasında bir sürede sistem canlıya alınabiliyor.

Sonuç olarak bulut tabanlı olduğu için donanım yatırımına gerek duyulmayan ve tüm mobil cihazlarda mekan bağımlılığı olmadan erişilebilen Successfactors ; iş gücü planlama, performans ve hedef,işe alım,öğrenme gibi modüllerle karmaşık İK süreçlerini basitleştirerek birim zamanda alınan verimi maksimuma çıkarmaya devam ediyor.
 

Övünç DİNÇ

Çözüm Ekibi
Kayıtlı Üye
Katılım
8 Eki 2016
Mesajlar
929
Çözümler
4
Tepki puanı
273
Puanları
63
Yaş
41
Konum
İzmir
Web Sitesi
sapofis.com
Kullandığınız SAP Modülleri
 1. SAP MM
 2. SAP PP
Katılım Bölgesi
 1. İzmir
success-tab1.png


lc1.png
Hızlı implementasyon
Tamamen bulut altyapısında olduğu için hızla hayata geçer. Herkes kolayca yönetebilir, verim almaya hemen başlanır.

lc2.png
Değişen ihtiyaçlara uyumlu
Kaç çalışanınız olduğu önemli değil. Çünkü sistem tamamen ölçeklenebilir ve esnektir.

lc3.png
Otomatik güncelleme
Yılda 4 kez kez, otomatik olarak... Hep en yüksek performans ve güvenlik seviyesinde çalışırsınız.

lc4.png
Tamamen güvenli
Güvenlik sektör standartlarındadır. Hâttâ daha fazlası: Veriniz SAP güvenceli veri merkezinde tutulur.

lc5.png
Kötü sürprizler yok
Donanım satın alımı, onarım, kiralama, bakım gerektirmez. Sadece kullandığınızı ödersiniz.
 

gokcemt

Kayıtlı Üye
Katılım
21 Ağu 2017
Mesajlar
19
Tepki puanı
18
Puanları
3
Yaş
42
Konum
bursa
Kullandığınız SAP Modülleri
 1. SAP MM
 2. SAP PP
 3. SAP CO
 4. SAP FI
 5. SAP SD
 6. SAP HR
 7. SAP QM
 8. SAP LE
 9. SAP BW
 10. SAP PS
 11. SAP WM
 12. SAP ABAP
Merhaba, modül bazında fiyatlama ve fiyat modeli nasıl?
 

Övünç DİNÇ

Çözüm Ekibi
Kayıtlı Üye
Katılım
8 Eki 2016
Mesajlar
929
Çözümler
4
Tepki puanı
273
Puanları
63
Yaş
41
Konum
İzmir
Web Sitesi
sapofis.com
Kullandığınız SAP Modülleri
 1. SAP MM
 2. SAP PP
Katılım Bölgesi
 1. İzmir
Merhaba, modül bazında fiyatlama ve fiyat modeli nasıl?

Mesajını geç gördüm kusura bakmayın,
Genelde SAP sisteminde kullanıcı bazında ücretlendirme yapılıyor.

Örneğin,
SAP SuccessFactors HCM Suite giriş paketi kullanıcı bazında anlaşma yaparsanız 85-90$/Yıl/User aralığında.
Ama farklı lisanslama işlemleri/ücretleri de Çözüm ortaklarına göre değişiklik gösterebiliyor.
 
Üst