SAP’dan Yeni Sertifikasyon Programı

Övünç DİNÇ

Çözüm Ekibi
Kayıtlı Üye
Katılım
8 Eki 2016
Mesajlar
929
Çözümler
4
Tepki puanı
269
Puanları
63
Yaş
40
Konum
İzmir
Web Sitesi
sapofis.com
Kullandığınız SAP Modülleri
  1. SAP MM
  2. SAP PP
Katılım Bölgesi
  1. İzmir
SAP’dan Yeni Sertifikasyon Programı

Yıllarca SAP sertifikasyon süreci, uygulamaya odaklanan başlangıç düzeyinde SAP becerileri olan çok sayıdaki danışmanın akreditasyonuna odaklanmıştır. 1990 yılından itibaren SAP , dünya çapında 120.000 kişiye 206.000 danışmanlık sertifikası vermiştir. Yeni program, değişen BT gereksinimlerine profesyonelleri hazırlamak ve küresel dış kaynak kullanımı, yeni mimari ve iş süreci odaklı roller ve hızla genişleyen ortak ekosistemi alanında gereken SAP becerilerine olan pazar taleplerini karşılayabilmek amacıyla uyarlanmıştır.

Yeni sertifikasyon programı, SAP ’nin sorunlarını ve ihtiyaçlarını anlamak için araştırma yaptığı 120.000 SAP sertifikalı uzmanın geri bildirimlerini yansıtmaktadır. %38’lik cevap oranı, iyi düzenlenmiş bir program yaratmak için gereken kavrayışı sağlamıştır.


Yeni üç kademeli SAP sertifikasyonu yardımcı, profesyonel ve yönetici düzeyi kategorilerine ayrılmıştır. Böylece bireylere belli bir konu alanında becerilerini geliştirme fırsatı verir.

Yardımcı sertifikasyon – (Associate Certification) Bu sertifikasyon, SAP danışmanının SAP çözümünün geniş bilgi ve becerilerini başarıyla kazanmasını sağlamak için temel bilgi gereksinimlerini kapsar.
Profesyonel sertifikasyonu – (Professional Certification) Bu gelişmiş sertifikasyon, kanıtlanmış proje deneyimi, iş süreci bilgisi ve SAP çözümlerini daha ayrıntılı bir biçimde anlamayı gerektirir.
Uzman sertifikasyonu –(Master Certification) Bu sertifikasyon için SAP yazılımının belli bir alanı hakkında uzman düzeyinde bilgi sahibi olunduğunun ortaya konulması ve derin bilgi ve vizyonla yenilik ve çözüm optimizasyonu üretme kabiliyetine sahip olunması gerekir. Bu düzeyde sertifikasyon, geniş proje deneyimi ve derin veya kapsamlı SAP ürün bilgisi gerektirir.

Bireylerin ve organizasyonların sertifika alma sürecini kolaylaştırmak için SAP , sertifikasyon sınavlarını dünya çapında 4.000 bölgeye yaymıştır. Bu durum dünya çapında test sahalarında belirgin bir artışı göstermektedir. Buna ek olarak, sertifikasyon sınavlarına hazırlık amacıyla verilen eğitim, artık daha esnek, sertifikasyon sürecini hızlandıran ve kolaylaştıran ve kişinin kendi adımıyla e-öğrenim biçiminde mevcuttur. Sertifikasyon Programı hakkında daha fazla bilgi için www.sap.com/education/certification ziyaret edin.
 
Üst