Neler Yeni
Hos Geldiniz,

SAPOfis Türkiye üzerinde yer alan içeriklere erişim sağlayabilmek, projelerinizde karşılaştığınız sorunlara birlikte çözüm üretebilmek adına üye olunuz. Unutmayalım ki, bilgi paylaşıldıkça değer kazanır.

SAP'DE QuickViewer

Elmegro

Kayıtlı Üye
Mobil Onaylı
Merhaba Arkadaşlar,

QuickViewer(işlem kodu SQVI) Bu ekranda hangi tabloları birbiri ile eşleyebiliyoruz,
İlk olarakta bana hangi işyerinde hangi malzemeler üretiliyor tablosu lazım
Bunun için SQVI işlem kodunda ( MARA-MARC-MAKT-CRHD-MAPL-PLPO ) tablolarını birleştirdim ama işyeri bazında rapor çekmek istediğimde hiç bir veri bulunmadı hatası alıyorum yardımcı olurmusunuz ?

Şimdiden Teşekkürler,

CEMOKA

Çözüm Ekibi
Mobil Onaylı
Merhaba Elmegro,

Öncelikle MCP1, MCP3, MCP5, MCP7, raporlarını inceleyip hangi alanların kullanıldığını görebilirsin. Yinede kendin rapor yapmak istiyorsan,

SQVI yani sap query raporlama sisteminde, başlıca şunları yapabiliyorsunuz,

Tablo üzerinden Join = Tabloları, ortak alanlar ile ilişkilendirip birleştirerek rapor yapmak.
Tablo Doğrudan okuma= Tek tabloyu baz alarak okumak (istenirse tablo ve alanlar ayrıca eklenebilir.
Mantıksal veri tabanı = Logical Database (Mantıksal veri tabanı) yani SLDB işlem kodu ile görebileceğin hazır yapıdır. Burada hangi tablolar hangi LDB de kullanılmış görebilirsin.
Ayrıca bir structure yani yapı ve diğer programları da rapora ekleyebilirsin.

Öncelikle ilgili raporlara bak. Tablolarda ortak olan alanları belirle. Fakat dikkat etmelisin ki, eğer belirlediğin alan bir key alan değil ise veya o tabloda bir index yok ise tablodan veri okuması zaman alabilir.

PP benim uzmanlık alanım değil fakat genele hakimim diyebilirim. Yüzden fazla query raporu yaptım. Yardımcı olmam gerekirse seve seve yardımcı olurum, özelden iletişime geçersiniz.

Elmegro

Kayıtlı Üye
Mobil Onaylı
Merhaba Cemoka,

Öncelikle verdiğiniz raporlar için teşekkür ederim ,
Fakat benim istediğim rapor hangi iş yerinde hangi malzemeler üretiliyor durumudur,
Bunun için hangi tabloları SQVI kullanarak birleştirmem gerekli ?
Birde SLDB işlem kodundaki mantığı biraz açabilir misiniz?

Teşekkürler,

Övünç DİNÇ

Çözüm Ekibi
Mobil Onaylı
Web Sitesi
sapofis.com
Merhaba Cemoka,

Öncelikle verdiğiniz raporlar için teşekkür ederim ,
Fakat benim istediğim rapor hangi iş yerinde hangi malzemeler üretiliyor durumudur,
Bunun için hangi tabloları SQVI kullanarak birleştirmem gerekli ?
Birde SLDB işlem kodundaki mantığı biraz açabilir misiniz?

Teşekkürler,

Selamlar oluşturmak yerine,
Kod:
 CA85N ve CA82
üzerinden bu rapora ulaşmayı denediniz mi?
Sanırım böyle bir rapor alabiliyorduk diye hatırlıyorum.

Ek olarak
Kod:
 CA80
ekranından faydalanabilirsiniz.

SAP'DE QuickViewer

Son düzenleme:

CEMOKA

Çözüm Ekibi
Mobil Onaylı
Merhaba Arkadaşlar,

QuickViewer(işlem kodu SQVI) Bu ekranda hangi tabloları birbiri ile eşleyebiliyoruz,
İlk olarakta bana hangi işyerinde hangi malzemeler üretiliyor tablosu lazım
Bunun için SQVI işlem kodunda ( MARA-MARC-MAKT-CRHD-MAPL-PLPO ) tablolarını birleştirdim ama işyeri bazında rapor çekmek istediğimde hiç bir veri bulunmadı hatası alıyorum yardımcı olurmusunuz ?

Şimdiden Teşekkürler,

merhaba Elmegro,

Dinç Beyin söylediği yerden işinizi görebiliyormusunuz ona bakın şimdilik. Bende en kısa zamanda, SLDB ile ilgili kaynak ekleyeceğim.