Neler Yeni
Hoş Geldiniz,

SAPOfis Türkiye üzerinde yer alan içeriklere erişim sağlayabilmek, projelerinizde karşılaştığınız sorunlara birlikte çözüm üretebilmek adına üye olunuz. Unutmayalım ki, bilgi paylaşıldıkça değer kazanır.

SD SATIŞ SİPARİŞİ

mehmetuguz1

Kayıtlı Üye
Merhaba,
birden fazla siparişi tek fatura olarak birleştirmek mümkün mü acaba? yani ayrı 3 sipariş numaram var müşteriler aynı sadede malzemeler farklı 3 siparişi birbirine bağlı yapmak istiyorum açıkçası siparişleri silip yeniden açabilirim bir yolu varsa teşekkürler.

CEMOKA

Çözüm Ekibi
Kayıtlı Üye
Merhaba,
Örnekte görebileceğin gibi istediğin kadar siparişi ekleyip faturalandırabilirsin, Bendeki örnekte sipariş-teslimat-fatura ilişkisi var, ama sen istiyorsan faturalama uyarlamanı siparişe göre yapıp teslimat yapmadan direkt siparişten de faturalama yapabilirsin.

SD SATIŞ SİPARİŞİ

mehmetuguz1

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim, yalnız bir şeyi anlamadım bu ekrana va02 ile giriyorum ama sipariş numarasını nasıl ekleyeceğim.

CEMOKA

Çözüm Ekibi
Kayıtlı Üye
VA02 sipariş değişikliği işlem kodu, siz siparişleri va01 ile oluşturup eğer malzemeli bir satış ise sonrasında vl01 ile teslimat ve çekme işlemleri yapıyorsunuz. Sonrasında da vf01 işlem kodunda Teslimatları, veya siparişleri yazıp faturalıyorsunuz. Unutmamak gerekir ki faturada ayrıştırmalar söz konusu ise ayrı faturalar halinde de faturalama yapabilir. Bu konuda SD faturalama uyarlamanızı tekrar gözden geçirebilirsiniz. Ama aksi bir durum yoksa kaç teslimat girmişseniz hepsini tek bir faturada birleştirir.

bilselli

Kayıtlı Üye
tabii bu işlemleri yapmak için sipariş içinde sipariş birleştirme tıkının onaylı olması gerekir.
teslimat içinde ise yeni siparişi birleştirmek için sipariş teslimatını tıklayarak sipariş numarası yazarak enter a basarsan belirlediğiniz kriterlere uygunsa siparişler teslimatta birleşecektir.

bayram.atas

Kayıtlı Üye
Merhaba
Va01 den acilan musteri sparisimiz var Usd para biriminden Tl ye donus yapiyor Bunun kurunu nasil degistirebilirim yardimci olabilir miainiz

bayram.atas

Kayıtlı Üye
Para birimi değiştirmeyeceğiz USD den TL ye dönüş yaparken kullandığı kuru değiştirmek istiyorum

CEMOKA

Çözüm Ekibi
Kayıtlı Üye
Satış siparişine değiştir ile girin Başlık-Satış sekmesinden Belge pb ve kuru görebiliyorsunuz. Ordan değiştirebilirsiniz.

SD SATIŞ SİPARİŞİ
SD SATIŞ SİPARİŞİ

bayram.atas

Kayıtlı Üye
Merhaba

VF04 te birden fazla teslimat için tek bir fatura kesmeye çalışırken aşağıdaki gibi teslimat yeri farklılığından dolayı fatura ayrıştırma hatasına takılıyorum ve faturayı kesmiyorum.

müşteri sprarişlerinden incelediğimde aslında teslimat yerkeri D1D4T olarak gelmiş, ama sistem anlamadığım bir şekilde ayrıştırmaya takılıyor.
sebepleri neler olabilir yardımcı olabilir misiniz?

SD SATIŞ SİPARİŞİ

teşekkürler, iyi çalışmalar.

CEMOKA

Çözüm Ekibi
Kayıtlı Üye
Merhaba,

VOPAN işlem kodu ile ulaştığın aşağıdaki ekranda Teslimatı seç ve görüntüle butonuna bas. Sonra sağdaki ekranda Sağtaraftan LF-İrsaliyeyi seçip solda Şemadaki muhatap rolleri yazısına çift tıkla.

SD SATIŞ SİPARİŞİ
SD SATIŞ SİPARİŞİ

Aşağıdaki Resimdeki görünüm sende daha farklı olmalı, Sendeki SV - Teslimat yeri bölümünde zorunluluk varmı, kontrol et.

SD SATIŞ SİPARİŞİ

Sonra OVLK işlem kodu ile ulaştığın Teslimat türleri bölümünde LF - İrsaliye yi çift tıkla ve Muhatap tsl ayrşt. kutucuğunun tıklı olup olmadığını gör.

SD SATIŞ SİPARİŞİ

Sonra siparişteki ve Teslimattaki Teslimat yerlerini kontrol edersen farklılığı ve nedenlerini görebilirsin.

CEMOKA

Çözüm Ekibi
Kayıtlı Üye
Birşey değil, Ayrı istekleriniz için ayrı konu başlıkları açarsanız sonradan arayıp bulmak açısından benzer durumda olan diğer kullanıcılar için de faydalı olur.