Sorun Cevaplayalım

İşinizle ilgili öngörüler edinin, gerçek zamanlı bilgilere göre karar alın.

SAP Eğitim ve Sertifika Dönemleri

Uzmanlığınızı ve deneyiminizi SAP çözümleri kullanarak tasdik edin.

Çözüm Ekibi Başvurusu

Kullanıcılara hızlı ve pratik çözümler üreterek görev almak isteyenler.

Varyant Konfigürasyonu ile Sipariş Üzerine Üretim

Övünç DİNÇ

Çözüm Ekibi
Kayıtlı Üye
Katılım
8 Eki 2016
Mesajlar
928
Tepki puanı
246
Konum
İzmir
Kullandığınız SAP Modülleri
  1. SAP MM
  2. SAP PP
Katılım Bölgesi
  1. İzmir
SÜÜ - Varyant Konfigürasyonu ile Müşteri Siparişi İşleme senaryosunda, önceden seçilen karakteristik değerleri (malzeme varyantları) ve bu varyantlar için planlanan satış miktarlarına göre üretilen bileşenler içeren malzemelerle müşteri siparişi işleme gösterilmektedir. Müşteri siparişi konfigürasyonu malzeme varyantı olarak mevcut değilse, müşteri hizmeti gerekli karakteristik değerlerini seçerek siparişteki malzemeyi konfigüre edebilir. Sonradan toplam üretim ve satış masraflarını değerlemek için kullanılan siparişin saklanmasında, müşteri siparişi maliyet hesaplaması yaratıldı.


Müşteriden konfigüre edilebilir bir malzeme için sipariş alındığında, proses tetiklenir. Müşteri siparişi, malzemenin üretimi için planlı siparişle sonuçlanacak biçimde MİP çalıştırmasında tanındı. Yeterli depo stoku mevcut değilse, gerekli hammaddeler için satınalma talepleri yaratılır.

Üretim siparişi yaratıldığında, sipariş parti büyüklüğü için hedef masraflar hesaplanır (ön maliyet hesaplaması). Üretim prosesi sırasında, siparişte ortaya çıkan masraflar, hedef masraflarla fiili masrafları dilediğiniz zaman izleyebilmenizi ve karşılaştırabilmenizi sağlayacak biçimde güncellenir.
Dönem sonu kapanış aktiviteleri siparişe uygulanır. Bu, Yarı Mamul hesaplamasını ve sapma hesaplamasını içerir. Ardından, Yarı Mamul'ün mali muhasebeye ve üretim sapmalarının yönetim muhasebesi ile mali muhasebeye masraf yüklemesi yapılır. Bir karakteristik olarak müşteri siparişini içeren karlılık analizine üretim sapmalarının masraf yüklemesi yapılır
 
Üst