Sorun Cevaplayalım

İşinizle ilgili öngörüler edinin, gerçek zamanlı bilgilere göre karar alın.

SAP Eğitim ve Sertifika Dönemleri

Uzmanlığınızı ve deneyiminizi SAP çözümleri kullanarak tasdik edin.

Çözüm Ekibi Başvurusu

Kullanıcılara hızlı ve pratik çözümler üreterek görev almak isteyenler.

Yabancı Para Birimi Yeniden Değerlemesi

Övünç DİNÇ

Çözüm Ekibi
Kayıtlı Üye
Katılım
8 Eki 2016
Mesajlar
928
Tepki puanı
246
Konum
İzmir
Kullandığınız SAP Modülleri
  1. SAP MM
  2. SAP PP
Katılım Bölgesi
  1. İzmir
Tüm açık hesap kalemlerinin toplam farkı, bilanço düzeltme hesabına kaydedilir, bu nedenle asıl hesap bakiyesi korunur. Değerlemedeki kur dalgalanmalarından kaynaklanan kâr ve zararlar, kur farklarına ilişkin ayrı gider ve gelir hesaplarına karşıt kayıtlar olarak girilir. Bir güncelleme çalıştırması gerçekleştirir ve toplu girdi oturumu için bir oturum adı girerseniz, yaratılmasının ardından oturumu çalıştırabilirsiniz. Daha fazla bilgi için, Toplu Girdi Oturumlarını Çalıştırma Faaliyet Prosesi Dokümantasyonuna başvurun.

yVZRQy.jpg


Önkoşullar

Döviz kuru tablosu, para birimlerine ilişkin girişler içermelidir. Değerleme yöntemi(yöntemleri) tanımlanmalıdır. Her müşteri ve satıcı mutabakat hesabı için düzeltme hesabı mevcut olmalıdır. Hesap belirleme tanımlanmış olmalıdır. Gerçekleşmeyen ve gerçekleşen kur farkları için hesaplar mevcut olmalıdır.

Bu aktiviteyi yürütmek için, açık kalem belgeleri kaydedilmiş olmalıdır. Kayıt için bu belgelerdeki ana verileri kullanarak Defteri Kebir (156) senaryosu, Müşteriler Muhasebesi (157) senaryosu veya Satıcılar Muhasebesi (158) senaryosundaki prosesleri çalıştırın.
Belgeler diğer para birimleri (EURO dışında) cinsinden kaydedilmelidir.


Aşağıdaki dolaşma seçeneklerinden biri aracılığıyla işleme gidin:
Seçenek 1: SAP Grafiksel Kullanıcı Arayüzü (SAP GUI)
SAP ECC menüsü Mali İşler ® Mali Muhasebe® Defteri Kebir ® Düzenli İşlemler ® Kapanış ® Değerleme ® Yabancı Para birimi değerlemesi(Yeni)
İşlem kodu FAGL_FC_VA
L
 
Üst