Yabancı Para Birimi Yeniden Değerlemesi

Övünç DİNÇ

Çözüm Ekibi
Kayıtlı Üye
Katılım
8 Eki 2016
Mesajlar
929
Çözümler
4
Tepki puanı
273
Puanları
63
Yaş
41
Konum
İzmir
Web Sitesi
sapofis.com
Kullandığınız SAP Modülleri
  1. SAP MM
  2. SAP PP
Katılım Bölgesi
  1. İzmir
Tüm açık hesap kalemlerinin toplam farkı, bilanço düzeltme hesabına kaydedilir, bu nedenle asıl hesap bakiyesi korunur. Değerlemedeki kur dalgalanmalarından kaynaklanan kâr ve zararlar, kur farklarına ilişkin ayrı gider ve gelir hesaplarına karşıt kayıtlar olarak girilir. Bir güncelleme çalıştırması gerçekleştirir ve toplu girdi oturumu için bir oturum adı girerseniz, yaratılmasının ardından oturumu çalıştırabilirsiniz. Daha fazla bilgi için, Toplu Girdi Oturumlarını Çalıştırma Faaliyet Prosesi Dokümantasyonuna başvurun.

yVZRQy.jpg


Önkoşullar

Döviz kuru tablosu, para birimlerine ilişkin girişler içermelidir. Değerleme yöntemi(yöntemleri) tanımlanmalıdır. Her müşteri ve satıcı mutabakat hesabı için düzeltme hesabı mevcut olmalıdır. Hesap belirleme tanımlanmış olmalıdır. Gerçekleşmeyen ve gerçekleşen kur farkları için hesaplar mevcut olmalıdır.

Bu aktiviteyi yürütmek için, açık kalem belgeleri kaydedilmiş olmalıdır. Kayıt için bu belgelerdeki ana verileri kullanarak Defteri Kebir (156) senaryosu, Müşteriler Muhasebesi (157) senaryosu veya Satıcılar Muhasebesi (158) senaryosundaki prosesleri çalıştırın.
Belgeler diğer para birimleri (EURO dışında) cinsinden kaydedilmelidir.


Aşağıdaki dolaşma seçeneklerinden biri aracılığıyla işleme gidin:
Seçenek 1: SAP Grafiksel Kullanıcı Arayüzü (SAP GUI)
SAP ECC menüsü Mali İşler ® Mali Muhasebe® Defteri Kebir ® Düzenli İşlemler ® Kapanış ® Değerleme ® Yabancı Para birimi değerlemesi(Yeni)
İşlem kodu FAGL_FC_VA
L
 
Üst