Neler Yeni
Hoş Geldiniz,

SAPOfis Türkiye üzerinde yer alan içeriklere erişim sağlayabilmek, projelerinizde karşılaştığınız sorunlara birlikte çözüm üretebilmek adına üye olunuz. Unutmayalım ki, bilgi paylaşıldıkça değer kazanır.

YANITLANDI Yardım-Hata Mesajı VL633

Konu Kategorisi
Sales and Distribution (SD)
Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

fred

Kayıtlı Üye
Merhaba,
Sap SD modülünde Mal çıkışı yapılan bir teslimatın ters kaydını almaya çalıştığımda aşağıdaki hatayı alıyorum
Konuyla ilgili yardımcı olabilir misiniz

Yardım-Hata Mesajı VL633

Övünç DİNÇ

Çözüm Ekibi
Kayıtlı Üye
Web Sitesi
sapofis.com
Mal çıkışı yaptığınız depodan dolayı bu hatayı alabilirsiniz.
  • Merkezi olmayan bir depoda, mal hareketini tersine çevirmek mümkün değildir.
Yardım-Hata Mesajı VL633

fred

Kayıtlı Üye

fred

Kayıtlı Üye
Merhaba Övünç Bey,
Bu problem sap kullanıcılarının mal çıkış işlemini kayıt sırasında girmiş olduğu tarihlerin farklı olmasından kaynaklanıyor olabilir mi? Eğer öyle ise bu şekilde mal çıkışı alınmış bir teslimatın ters kaydını alma çözümüyle ilgili yardımcı olabilir misiniz
Teşekkürler.

Ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir;

Yardım-Hata Mesajı VL633

fred

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bu şekilde bir problemle karşılaşan ve çözen

fred

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bu şekilde bir problemle karşılaşan ve çözen var mı ?
Yardımcı olabilir misiniz

İyi çalışmalar.

radreskarci

Kayıtlı Üye
Merhaba,

Mal çıkışı yapıldıktan sonra eğer irsaliye kesildi mi ?

Övünç DİNÇ

Çözüm Ekibi
Kayıtlı Üye
Web Sitesi
sapofis.com
Merhaba Övünç Bey,
Bu problem sap kullanıcılarının mal çıkış işlemini kayıt sırasında girmiş olduğu tarihlerin farklı olmasından kaynaklanıyor olabilir mi? Eğer öyle ise bu şekilde mal çıkışı alınmış bir teslimatın ters kaydını alma çözümüyle ilgili yardımcı olabilir misiniz
Teşekkürler.

Ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir;

Ekli dosyayı görüntüle 7545
Arkadaşlar mobil olduğum için ilgilenme fırsatı bulamadım kusura bakmayın lütfen.
Tarihlerin aynı olması gerekir.

Fakat buradaki problem mal çıkışı yaptığınız tarihle alakalı değil. işlem yaptığınız kullanıcı hesabınızın yetkisi bu işlem için yeterli değil.
Üretim merkezinden mal çıkışının ters kaydının almak gibi bir işlem yani tanımlı olmayan bir rol işlemini yürütüyorsunuz.

Lütfen sistem üzerinde tam yetkili bir kullanıcı adı ile işlem yaparak kullandığınızı kullanıcı içinde rol yetki kontrolü isteyiniz.

radreskarci

Kayıtlı Üye
Fiili mal çıkışı ile belge tarihi, planlı mal çıkış tarihi ilede başlık ayrıntılarındaki çekme ve nakliye tarihleri aynı olmalıdır büyük ihtimalle tarih hatasından kaynaklı ters kayıt alma esnasında irsaliye boşa çıkmıyor,

Ayrıca Övünç beyin önerisini de deneyebilirsin kendi kullanıcın ile testi yap bakalım

fred

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar mobil olduğum için ilgilenme fırsatı bulamadım kusura bakmayın lütfen.
Tarihlerin aynı olması gerekir.

Fakat buradaki problem mal çıkışı yaptığınız tarihle alakalı değil. işlem yaptığınız kullanıcı hesabınızın yetkisi bu işlem için yeterli değil.
Üretim merkezinden mal çıkışının ters kaydının almak gibi bir işlem yani tanımlı olmayan bir rol işlemini yürütüyorsunuz.

Lütfen sistem üzerinde tam yetkili bir kullanıcı adı ile işlem yaparak kullandığınızı kullanıcı içinde rol yetki kontrolü isteyiniz.
Merhaba Övünç Bey,
Verdiğiniz bilgi için teşekkürler
Bende bu hatanın depo yerinden kaynaklandığını düşünmüştüm ve sizden aldığım bilgi dahilinde şirketimizin merkezinde çalışan diğer sap uzmanı arkadaşa konuyu ilettiğimde tarihle alakası olduğunu söyledi, programda benden daha yetkili olduğu için problemi çözdü
Çalıştığım yerde iki yıldır sap destek uzmanı olarak çalışıyorum fakat görev tanımımla sahip olduğum program yetkisi örtüşmüyor. Bu sebepten sistem üzerinde tıkanıp kalıyorum.

fred

Kayıtlı Üye
Fiili mal çıkışı ile belge tarihi, planlı mal çıkış tarihi ilede başlık ayrıntılarındaki çekme ve nakliye tarihleri aynı olmalıdır büyük ihtimalle tarih hatasından kaynaklı ters kayıt alma esnasında irsaliye boşa çıkmıyor,

Ayrıca Övünç beyin önerisini de deneyebilirsin kendi kullanıcın ile testi yap bakalım
Kendi kullanıcımla denedim fakat Övünç Bey'in de dediği gibi yetkim yeterli olmadığı için çözüme ulaşamadım
Konuyla olan ilgi ve alakanız için teşekkür ederim

Övünç DİNÇ

Çözüm Ekibi
Kayıtlı Üye
Web Sitesi
sapofis.com
Merhaba Övünç Bey,
Verdiğiniz bilgi için teşekkürler
Bende bu hatanın depo yerinden kaynaklandığını düşünmüştüm ve sizden aldığım bilgi dahilinde şirketimizin merkezinde çalışan diğer sap uzmanı arkadaşa konuyu ilettiğimde tarihle alakası olduğunu söyledi, programda benden daha yetkili olduğu için problemi çözdü
Çalıştığım yerde iki yıldır sap destek uzmanı olarak çalışıyorum fakat görev tanımımla sahip olduğum program yetkisi örtüşmüyor. Bu sebepten sistem üzerinde tıkanıp kalıyorum.
@fred sorunu diğer kullanıcı nasıl çözdü peki?
Bu detayı ister misin? Hep birlikte değerlendirelim eğer mümkünse.

fred

Kayıtlı Üye
@fred sorunu diğer kullanıcı nasıl çözdü peki?
Bu detayı ister misin? Hep birlikte değerlendirelim eğer mümkünse.
Övünç Bey,
İşte problem tam orada başlıyor ben burada onlardan yeni olduğum için benimle paylaşmıyorlar
Anlayacağınız şirket içinde güç savaşları
İnsanlar işleri paylaştıkça iş yükünün azalacağını anlamıyor ve her problemi ben çözeceğim diyerek işlerin altında boğuluyorlar.

Övünç DİNÇ

Çözüm Ekibi
Kayıtlı Üye
Web Sitesi
sapofis.com
Övünç Bey,
İşte problem tam orada başlıyor ben burada onlardan yeni olduğum için benimle paylaşmıyorlar
Anlayacağınız şirket içinde güç savaşları
İnsanlar işleri paylaştıkça iş yükünün azalacağını anlamıyor ve her problemi ben çözeceğim diyerek işlerin altında boğuluyorlar.
Böyle olması üzücü, ama onlar hatanın nedenini çok iyi biliyor.

How to cancell material document in decentralized scenario

'VL09' error message:Cancellation of goods movement from decentr. systems i

fred

Kayıtlı Üye

Övünç DİNÇ

Çözüm Ekibi
Kayıtlı Üye
Web Sitesi
sapofis.com
Kesinlikle doğru
Bu dogrultuda yapabileceğim burada calıstıgım süre boyunca bana verilen yetkiler dahilinde surece destek olmak
Hepimizin gayesi bu çalıştığı noktada maksimum verimlilik sağlamak fakat bunun içinde gereklilikler var.
Burada sorunlara birlikte çözüm arayacağız bundan şüpheniz olmasın.
Sorunun çözümüne gelince ilk fırsatta resimli olarak ekleyeceğim.

fred

Kayıtlı Üye
Hepimizin gayesi bu çalıştığı noktada maksimum verimlilik sağlamak fakat bunun içinde gereklilikler var.
Övünç Bey,
Gerçekten çok teşekkür ederim
Konuyla ilgili takipte olacağım

fred

Kayıtlı Üye
Merhaba Övünç Bey,
Konuyla ilgili resimli anlatım paylaşacaktınız
Yardımcı olurmusunuz
Tesekkurler.