Yeni ve benzersiz sap deneyiminin ardındaki itici güç nedir?

Övünç DİNÇ

Çözüm Ekibi
Kayıtlı Üye
Katılım
8 Eki 2016
Mesajlar
929
Çözümler
4
Tepki puanı
269
Puanları
63
Yaş
40
Konum
İzmir
Web Sitesi
sapofis.com
Kullandığınız SAP Modülleri
  1. SAP MM
  2. SAP PP
Katılım Bölgesi
  1. İzmir
Oqg4l4.png


Yeni ve benzersiz sap deneyiminin ardındaki itici güç nedir?

Bugüne dek kurumsal yazılım şirketlerinin ana odak noktaları yazılım endüstrisi, bu endüstrinin özellikleri ve işlevleri oldu. Her şirket, piyasaya çıkardığı her yeni sürümle birlikte çözümlerine daha fazla özellikler ekleme konusunda birbiriyle yarıştı. Elbette ki bu sürecin sonunda kurumsal yazılımda büyük gelişmeler kaydedildi, son derece inovatif çalışmalara imza atıldı. Ama aynı zamanda da bütün süreçler giderek karmaşıklaştı, son kullanıcının konforu pek de düşünülmedi.

Artık durum farklı. Sektör değişiyor, rüzgar farklı yönlerden esiyor. Bilgi teknolojilerinin tüketici pazarına sunulan bir metaya dönüşmesi ve son kullanıcıların beklentilerinin daha da önem kazanması sonucunda farklı bir tablo var karşımızda: Şirketlerin sadece BT departmanlarında ya da belirli noktalarında değil, tamamında kullanıcıyı merkez alan bir yaklaşım gerekiyor. SAP de bu yaklaşımın öncülerinden biri olarak konumlanıyor.

SAP ’nin misyonu çok net: kurumsal yazılımda deneyim paradigmasını değiştirmek. Bunu yapmanın da üç yöntemi var:

Kurumsal yazılım deneyimini, son kullanıcıları memnun edecek ve büyük, farklı bir değer yaratacak şekilde yeniden tanımlamak.
Sektörde yeni tasarımların lideri olmak.
Müşterileri destekleyen ve güçlendiren araç ve servisleri sunmak.

SAP ’nin bu misyon ve yöntemleri benimsemesinin ardındaki hedefler de aynı derecede net ve sade:


Son kullanıcıyı ilgilendirmeyen unsurları devre dışı bırakarak, çözümlerin analitik ve işlem becerilerini artırarak, kullanıcıların DAHA FAZLASINI elde etmesine imkan vermek.
Kullanıcıların sistemleri anlama, denetleme ve kullanma becerilerini ARTIRMAK.
İşlerin daha kolay, daha sade, daha hızlı, daha akıllıca, kısacası DAHA İYİ yürütülmesini sağlamak.

Diğer bir deyişle SAP için merkezde KULLANICI var, yani SİZ varsınız. İster uygulama geliştirici, ister BT yöneticisi ya da bir son kullanıcı olun, neye ihtiyacınız olduğuna ve neyi istemediğinize SİZ karar veriyorsunuz. İşte yeni kullanıcı deneyiminin ve SAP’nin sadeleştirme vizyonunun özeti bu.
 
Üst