ZIMPDLN002 (E-irsaliye raporu) çıktı sorunu

suheyl

Kayıtlı Üye
Katılım
20 Haz 2020
Mesajlar
15
Tepki puanı
0
Puanları
1
Yaş
32
Kullandığınız SAP Modülleri
  1. SAP MM
Katılım Bölgesi
  1. Adana
Merhabalar,

ZIMPDLN002 (E-irsaliye raporu) modülünden, irsaliye çıktısı aldığım zaman, yazıcıdan gelen çıktı tüm sayfa silik (saydam) olacak şekilde çıktısını alabiliyorum.
Yazıcıda kartuş değişikliği yapmama rağmen ve sap farklı kullanıcıdan da çıktı almama rağmen a4 çıktısının silik alma sorunum düzelmiyor.
Fakat aynı kartuş ve yazıcı ile ofis programlarından çıktı aldığım zaman sorunsuz bir şekilde (net) çıktı veriyor.
Bu problemin çözümü için yardımcı olursanız minnettar kalırım.
 

CEMOKA

Çözüm Ekibi
Kayıtlı Üye
Katılım
24 Kas 2017
Mesajlar
291
Çözümler
4
Tepki puanı
162
Puanları
43
Konum
İSTANBUL
Kullandığınız SAP Modülleri
  1. SAP MM
  2. SAP CO
  3. SAP FI
  4. SAP SD
  5. SAP ABAP
Katılım Bölgesi
  1. İstanbul
Merhaba suheyl,

Kullandığın default sap ürünü olmayan bir çözüm olduğu için muhtemelen kimse bişey söyleyemeyecektir. Fakat genel tecrübeme dayanarak söylüyorum, Kendi bilgi işleminizle, sap admin tarafı ile konuşup, spad işlem kodu ile spool yönetimi tarafında yazdırılan yazıcının türüne göre oki tarzı bir sürekli form yazıcısı mı yoksa lazer yada kartuşlu yazıcı mı olduğuna göre yazıcının font ayarlarını kontrol etsinler. Yazıcının device type ı içerisindeki font ayarları haricinde, irsaliye programınızın içinde ayrıca bir tanımlama yoksa, kullanılan font ayarlarını karşılaştırsınlar. Sürekli formda almaya çalışıyorsunuz, o zaman excel veya wordden sürekli forma gönderilmiş gibi yazmaya çalışıyor olabilir. kesinlikle font ayarları ile yada yazıcınızın ayarlarıyla ilgili bir sorun olacaktır. Aynı çıktıyı başka yazıcılarla almayı denediniz mi, yada aynı yazıcıda başka bir sap çıktısı almayı denediniz mi. Problemi tesbit ederken bunlar faydalı olacaktır.
 
Üst